Wastetrans
Wastetrans Wastetrans
Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Wydarzenia

« < Wrzesień 2017 > »
P W Ś C P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Fundusze norewskie

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Baza technologii

Recykling chłodziwa wiertniczego i smarów


Opis (description): Wschodnioniemiecka firma została założona w 1945 roku a w roku 1990 jej własność zastała zmieniona z powrotem na prywatną; od połowy lat 90 firma specjalizuje się w technologiach środowiskowych. Firma ma własny oddział projektowy i posiada certyfikat według normy DIN EN ISO 9001. Firma jest partnerem w planowaniu projektów, wzornictwie i produkcji a także końcowym montażu.

Względem oferowanej technologii:
Obróbka metalu wymaga smarowania. Chłodziwa wiertnicze i smary są ciągle podawane przez odpowiednie przewody do urządzeń i krążą wewnątrz urządzeń przez określony okres czasu. W czasie tej recyrkulacji, olej i szlam metalowy gromadzą się w płynach, powodując, że nie są one już przydatne do smarowania, mogąc spowodować poważne uszkodzenie urządzeń. Płyny muszą być wymienione z przewodów i urządzenia, a szlam metalowy należy usunąć z wewnętrznego zbiornika. W ramach nowoopracowanej technologii
zastosowane zostały cedzaki, zbierające najbardziej zabrudzoną frakcję z płynów, t.j. szumowiny z powierzchni zawierające większość organicznych zanieczyszczeń jak również małe drobinki metali. Ta frakcja przepuszczana jest przez mobilne, lekkie, zewnętrzne urządzenie, które umożliwia oddzielenie, na kilku fizycznych zasadach, metalu i organicznych odpadów od płynów przed puszczeniem ich w ponowny obieg. Czas życia emulsji i smarów wzrasta o co najmniej 50%, oszczędzając czas na usuwanie zużytych płynów z wewnętrznego zbiornika i oszczędzając koszty drogich emulsji i smarów. Co więcej, dzięki różnicom gęstości pomiędzy odpadowym olejem, chłodziwem wiertniczym, metalowymi wiórami i szlamem, odpowiednio, odpady metalowe są niemal wolne od organicznych zanieczyszczeń. To znów pomaga oszczędzić koszta usuwania i ułatwia wypełnienie prawnych wymagań związanych ze środowiskiem, zdrowiem i bezpieczeństwem.

Aspekty innowacyjne (innovation): Dodatkowa cyrkulacja najbardziej zanieczyszczonych części smarów i chłodziwa wiertniczego przez lekki, mobilny separator jest zadziwiająco wydajnym sposobem na przedłużenie okresu utrzymania smarowania w maszynach.
Główne zalety (main advantages): - Oszczędza czas na wymianę płynów z wewnętrznego zbiornika, tj. również czas postoju maszyny przedłużając czas użytkowania smarów
- Oszczędza koszty zakupu smarów i chłodziwa wiertniczego (średnio 2.50 € za dm³) i usuwania odpadów.
- Zdecentralizowane oddzielanie płynów do recyrkulacji od zanieczyszczeń.

zastosowania rynkowe (market application: - Czas życia emulsji i smarów wzrasta o co najmniej 50%
- Proste wydłużenie czasu działania maszyn.

typ współpracy ( collaboration type):
  • dalsze badania, rowój produktu/further research development support
  • adaptacja do specyficznych warunków/adaptation to the specific conditions
  • współpraca techniczna/technical cooperation
  • umowa produkcyjna/manufacturing agreement (subcontracting and contracting)

Dodano: 2009-06-30 16:53:09    Odsłon: 367
Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
© 2017 Wastetrans
Wszystkie prawa zastrzeżone.
 
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans Wastetrans