Wastetrans
Wastetrans Wastetrans
Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Warning: Parameter 1 to modules_html::module2() expected to be a reference, value given in /home/virtualki/47705/includes/Cache/Lite/Function.php on line 92

Fundusze norewskie

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Baza technologii

Nowa obróbka wstępna w produkcji bioetanolu z twardego drewna i odpadów rolniczych


Opis (description): Po raz pierwszy w światowej praktyce przemysłowej został rozwiązany problem wstępnej obróbki twardego drewna i odpadów rolniczych, z wytworzeniem furfuralu poprzedzającym enzymatyczną czy też kwasową hydrolizę celulozy w pozostałości lignocelulozowej surowca.
Jak dotąd, wspólna produkcja furfuralu i bioetanolu była uznawana nawet za teoretycznie niemożliwą, ponieważ poziom zniszczenia celulozy w procesie otrzymywania furfuralu wynosi 40-50% we wszytkich znanych technologiach produkcji furfuralu.
Rozwiązanie tego problemu staje się możliwe dzięki zmianie mechanizmu tworzenia się furfuralu na taki, w rezultacie którego nie następuje jednoczesna destrukcja celulozy.
Oferowana obróbka wstępna poprzedzająca enzymatyczną czy też kwasową hydrolizę celulozy w pozostałości lignocelulozowej pozwala otrzymać roztwór glukozy a następnie bioetanol z twardego drewna i odpadów rolniczych.
Częściowe przekształcenie pentozanów w furfural jest również możliwe. W tym przypadku pozostająca część pentozanów może być użyta w produkcji ksylitolu i innych produktów.
Łączna produkcja bioetanolu i furfuralu z twardego drewna i odpadów rolniczych nawet teraz, kiedy ropa naftowa jest tania, przynosi zyski. Taka wstępna obróbka była komercyjnie zrealizowana przy użyciu drewna topoli i brzozy jako surowców w zakładzie o rocznym przerobie 11 milionów litrów bioetanolu.
Nowa technologia wstępnej obróbki jest opatentowana, przetestowana w warunkach przemysłowych i oferowana do licencjonowania.

Aspekty innowacyjne (innovation): 1) Dzięki zmianie procesu tworzenia się furfuralu, nie następuje jednoczesna destrukcja celulozy.
2) Oferowana obróbka wstępna pozwala otrzymać etanol z pozostałości lignocelulozowej surowca po otrzymaniu furfuralu.
3) Twarde drewno i odpady rolnicze mogą być użyte w celu otrzymania bioetanolu i furfuralu.
4) Twarde drewno i odpady rolnicze są tanimi i łatwodostępnymi surowcami do produkcji bioetanolu.
5) Wszystkie surowce w procesie wstępnej obróbki są używane w sposób wydajny bez tworzenia odpadów.

Główne zalety (main advantages): 6) Technologia jest przyjazna dla środowiska.
7) Zapotrzebowanie na bioetanol i furfural będzie ciągle wydatnie rosło na rynkach świtowych.

zastosowania rynkowe (market application: Technologia może być zastosowana we wszystkich zakładach produkcji bioetanolu, gdzie problem wstępnej obróbki surowców nie został rozwiązany. Technologia zapewnia obróbkę wstępną surowca do dlaszej enzymatycznej lub kwasowej hydrolizy.
typ współpracy ( collaboration type):
  • umowa licencyjna/licence agreement

Typ organizacji (organisation typ):
  • przemysł /industry

Dodano: 2010-08-19 12:37:20    Odsłon: 754
Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
© 2018 Wastetrans
Wszystkie prawa zastrzeżone.
 
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans Wastetrans