Wastetrans
Wastetrans Wastetrans
Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Warning: Parameter 1 to modules_html::module2() expected to be a reference, value given in /home/virtualki/47705/includes/Cache/Lite/Function.php on line 92

Fundusze norewskie

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Baza technologii

METODY I APARATURA DO CZYSZCZENIA SPALIN Z UTLENIACZA BIOLOGICZNEGO


Streszczenie (abstract):
Proces umożliwia oczyszczanie zanieczyszczonych spalin. Spaliny są wprowadzane do wieloczęściowej instalacji. Elektrody są oczyszczane przez system wentylacji zewnętrznej. Ciecz myjąca nasycona ozonem (woda zawierająca substancję powierzchniowo czynny) jest przekształcana w aerozol za pomocą sprężonego powietrza lub przez dyszę. Cząsteczki zneutralizowane elektrycznie są ponownie przenoszone do dalszego przetwarzania, do podobnego układu elektrod z systemem wentylacji zewnętrznej a następnie do rurowych, uziemionych elektrod osadowych.

METODY, APARATURA I GENERATOR TLENU SINGLETOWEGO DO CZYSZCZENIA GAZÓW


Streszczenie (abstract):
Wynalazek dotyczy metody i urządzeń do dostarczania gatunków egzogennych aktywowanych plazmą nietermiczną do cieczy, obejmujące:

(a) tworzenie aktywowanych gatunków za pomocą środków ożywiających,

(b) wprowadzanie aktywowanych gatunków do cieczy za pomocą wysokiej prędkości wtryskiwaczy.

 

SYSTEMY I METODY SORTOWANIA I GROMADZENIA DANYCH DOTYCZĄCYCH MATERIAŁÓW NADAJĄCYCH SIĘ DO PONOWNEGO WYKORZYSTANIA


Streszczenie (abstract):
Urządzenie do usuwania materiałów nadających się do ponownego wykorzystania lub innych elementów z mieszaniny odpadów. Identyfikator generujący sygnał identyfikacyjny jest zamocowany do elementu i w połączeniu z urządzeniami wykrywającymi umożliwia lokalizację elementu w dowolnym miejscu mieszaniny odpadów, kontrolowanie ruchu ładunku na przenośniku, kontrolę ruchu wyciągu i obsługę wyciągu w celu usunięcia danego elementu z ładunku bez interwencji pracowników w warunkach kontrolowanych automatycznie.

APARATURA I METODY STERYLIZACJI ŚCIEKÓW


Streszczenie (abstract):
Metoda produkcji opakowania w osłonie zawierającej ciecz sterylną, obejmująca etap sterylizacji, formowania i napełniania opakowania.

POJEMNIK DO PRZECHOWYWANIA I TRANSPORTU ODPADÓW


Streszczenie (abstract):
Stosowany do przechowywania i transportu odpadów podlegających recyklingowi składa się z obudowy posiadającej dno do stawiania na podłożu, ścianę tylnią, dwie ściany boczne, uchwyt przyległy do górnej i tylnej obudowy, parę kółek przyległych do dna i tyłu obudowy umożliwiających przechylenie pojemnika do tyłu za pomocą rączki, co umożliwia kontakt kółek z podłożem, tak by dno pojemnika nie dotykało podłoża umożliwiając przemieszczanie pojemnika na kółkach; Może być dostępny górny przedział z dostępem uzyskiwanym po uniesieniu odchylanej pokrywy.

METODA POKRYWANIA DZIENNYCH KOSZTÓW UTRZYMANIA SKŁADOWISKA ŚMIECI


Streszczenie (abstract):
Jest to metoda ciągłego wytwarzania organicznego nawozu przez fermentację odpadów zawierających substancje organiczne lub mieszaninę odpadów substancji organicznych zawierających celulozę w obecności mikroorganizmów termofilnych i aerobowych. Zawartość produktu poddanego recyklingowi wynosi od 5 do 60% wagowych całkowitej zawartości wytworzonego produktu.

DWUSTRONNY, SAMOCZYSZCZĄCY NOŚNIK


Streszczenie (abstract):
Nośnik i system samoczyszczący w którego skład wchodzą elementy opisane poniżej, dla obrotowego kontaktora biologicznego. Nośnik składa się z tarczy posiadającej stożek skierowany prostopadle do powierzchni. Dwie lub więcej tarcz zablokowanych razem, osiowo na obracającym się wale środkowym, przez  stożki rozmieszczone na powierzchni tarczy posiadające gniazda w podstawie do montażu stożka kolejnej tarczy. Stożki ze względu na długość umożliwiają odpowiedni rozstaw tarcz. Wystające stożki i cylindry powodują przepychanie powietrza i wody prostopadle do kierunku obrotu i są omywane i przepłukiwane podczas każdego obrotu.

METODA, UKŁAD I ZESTAW CZĘŚCI DO ANALIZY CHEMICZNEJ OBIEKTU


Streszczenie (abstract):
Udoskonalony szybki detektor neutronów składający się z warstw hydrogenicznych, przepuszczalnych, niescyntylacyjnych i scyntylacyjnych ułożonych naprzemiennie. Materiał scyntylacyjny to ZnS, natomiast materiał hydrogeniczny to z reguły tworzywo sztuczne. Detektor jest przeznaczony do rejestrowania i monitorowania szybkich neutronów.

SYSTEMY I METODY ZARZĄDZANIA AKTYWAMI W GOSPODARCE ODPADAMI


Streszczenie (abstract):
Indywidualny system zarządzania charakteryzujący się wysoką niezawodnością dla kontenerów na odpady podlegającym specjalnej kontroli lub pojazdów przewożących kontenery, w celu ograniczenia nieprawidłowości, takich jak przypadkowa utrata kontenera lub nielegalne postępowanie z odpadami, podczas transportu odpadów podlegających specjalnej kontroli oraz dokładnego i szybkiego wykrywania i postępowania z nieprawidłowościami. System wykorzystuje kombinację dwuwymiarowych kodów kreskowych i dokumentów ładunkowych, zawierających dokładny opis i kod kreskowy, który został wprowadzony do terminala komunikacji satelitarnej.

METODY I URZĄDZENIA DO BEZTLENOWEJ FERMENTACJI SUBSTANCJI ORGANICZNYCH


Streszczenie (abstract):
Sterowanie instalacją do fermentacji za pomocą poziomego fermentora działającego w ciągłym procesie regeneracji jest szczególnie skomplikowane w przypadku wysokiego stosunku masy suchej; możliwe jest dostosowanie pH oraz udziału suchej masy w fermentorze przez wprowadzenie wody pod ciśnieniem zawierającej metanobakterie z fermentu w punktach inokulacji fermentora.
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»
Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
© 2018 Wastetrans
Wszystkie prawa zastrzeżone.
 
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans Wastetrans