Wastetrans
Wastetrans Wastetrans
Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Warning: Parameter 1 to modules_html::module2() expected to be a reference, value given in /home/virtualki/47705/includes/Cache/Lite/Function.php on line 92

Fundusze norewskie

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
Baza technologii

PRZETWARZANIE ODPADÓW ORGANICZNYCH W PROCESIE GNICIA


Streszczenie (abstract):
Dostosowanie zużycia wody z zachowaniem normalnej pracy rozdrabniacza odpadów przez kontrolowanie procesu zasilania wody przez obsługę sygnału z urządzeń podłączonych w kuchni wyposażonej w rozdrabniacz odpadów przez układ sterowania.

APARATURA I METODA OBRÓBKI ZANIECZYSZCZONYCH ODPADÓW


Streszczenie (abstract):
Jest to aparatura do obróbki zanieczyszczonych odpadów, w postaci ścinków. Odpady są nagrzewane w naczyniu reaktora, więc ciekłe składniki są odparowane. Pozostają w naczyniu stałe składniki odpadu.

Biodegradacja węglowodorów w odpadach organicznych i skażonej glebie


Streszczenie (abstract): Węgierskie MŚP udoskonaliło nową procedurę biodegradacji węglowodorów w organicznych odpadach i skażonych węglowodorami glebach. Technologia ma na celu utylizację kompostowanych produktów końcowych i drugorzędnych surowców organicznych, które nie nadają się do wykorzystania w rolnictwie, a ponadto bio-regenerację zanieczyszczonych gleb. Przedsiębiorstwo szuka partnerów do umowy licencyjnej i handlowej.

Procedura zmniejszania zanieczyszczenia środowiska wywołanego przez miejskie składowiska odpadów stałych


Streszczenie (abstract): Węgierskie MŚP udoskonaliło nową procedurę dla zmniejszania zanieczyszczenia środowiska wywołanego przez miejskie składowiska odpadów stałych, co redukuje zanieczyszczenie środowiska. Zaproponowana technika jest używana dla tlenowej stabilizacji zróżnicowanych miejskich odpadów stałych. Przedsiębiorstwo szuka przemysłowych partnerów do współpracy techniczno-handlowej.

Technologia granulowania


Streszczenie (abstract): Węgierskie MŚP opracowało maszynę do granulowania. Oprócz zastosowań w rolnictwie, urządzenie może być używane do przetwarzania innych surowców dla celówenergetycznych. Przedsiębiorstwo zainteresowane jest umową handlową lub licencyjną.

Rozkład odpadów zawierających keratynę (pazury, włosy i futra)


Streszczenie (abstract): Węgierski instytut badawczy oferuje mikrobiologiczną metodę rozkładu keratyny (główny składnik: pióra, pazury i włosy / futro) zawartej w białkowych odpadach. To daje nową, przyjazną dla środowiska, metodę rozkładu keratyny z odpadów mięsnych i drobiowych. Instytut oferuje specjalistyczną wiedzę dotyczącą tej mikrobiologicznej metody.

Domowe urządzenie do kurczenia jednorazowych butelek z politereftalanu etylenu (PET)


Streszczenie (abstract): Węgierskie MŚP oferuje domowe urządzenie do kurczenia jednorazowych butelek z politereftalanu etylenu (PET) za pomocą wysokiej temperatury i ciśnienia. Technologia zezwala na kurczenie się butelek od 0.5 do 3 litrów do 1/12 z ich początkowej pojemności. Firma oczekuje na partnerów aktywnych w dziedzinie ochrony środowiska i podnoszeniu świadomości ekologicznej.

Ekonomiczne środowiskowe rozwiązanie do oczyszczania nieposortowanych miejskich odpadów stałych


Streszczenie (abstract): Izraelskie MŚP opracowało rozbudowany system dla oczyszczania nieposortowanych miejskich odpadów stałych, wykorzystując wyjątkowe biologiczne podsystemy redukujace początkową wagę odpadów do więcej niż 75% i produkujące cenne i czyste źródło energii w postaci biogazu i nawozu dla rolnictwa. Metale, metale żelazne, trzy typy plastików i szkło automatycznie są odzyskiwane z odpadów w procesie recyklingu.

Ręczny, mały ubijak do użytku domowego redukujący początkową objętość odpadów do 70%.


Streszczenie (abstract): Włoskie przedsiębiorstwo opracowało ręczny, mały ubijak do użytku domowego w celu odrębnego zbierania odpadów i znacznej redukcji objętości. Firma oczekuje partnerów do umów licencyjnych.

Odpady ceramiczne używane jako dodatek do cementu portlandzkiego


Streszczenie (abstract): Hiszpańskie centrum naukowe z sektora budowlanego opracowało innowacyjną procedurę, dzięki której odpady ceramiczne są odzyskiwane i utylizowane jako dodatek do cementu portlandzkiego, który może być używany w zaprawie murarskiej, betonie i żelbetonie. Główną zaletą używania tych odpadów, oprócz redukcji kosztów zaprawy, jest poprawa właściwości mechanicznych. Centrum szuka partnerów do podpisania umowy licencyjnej, ale jest również otwarte na inne rodzaje współpracy.
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»
Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
Wastetrans Wastetrans Wastetrans
 
© 2018 Wastetrans
Wszystkie prawa zastrzeżone.
 
 
Wastetrans Wastetrans Wastetrans Wastetrans